fbpx

19 MAYIS PAZAR GÜNÜ KURŞUNLU ŞELALESİ-KULA KULADOKYA-UŞAK ULUBEY KANYONU TURU

TUR GENEL TANIMI

 GÜNÜBİRLİK 

  UŞAK ULUBEY KANYON

(Dünyanın İkinci Büyük Kanyonu) 

KULADOKYA (Peri Bacaları-Kula Evleri)

(ULAŞIM+ÇEVRE GEZİLERİ+REHBERLİK SABAH KAHVALTISI VE ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL) 135 TL

   19 MAYIS Pazar Günü

 

19 MAYIS Pazar günü macera dolu günümüz, rengarenk Kula evleri, Dünyanın en uzun 2. Kanyonu ve Volkanik şekillerden oluşan Kuladokya ile devam edecek. Sizde bu harika deneyimin bir parçası olmak için bizi arayabilirsiniz. Ulaşım, Rehberlik, Sigorta, Kahvaltı ve Öğle Yemeği dahil Sadece 135 TL.

Rezervasyon ve Bilgi: 0232 3691999 / 0533 3579888

Tur Programı:
Sabah Saat 07:00’de Bostanlı İskele, Karşıyaka Anıt, Alasancak Atatürk Lisesi, Üçkuyular, Üçyol, Şirinyer Nato, Bornova E.Ü.Hast. Acil önünden misafirlerimizi aldıktan sonra keyifli bir gün için yola çıkıyoruz. Bir tesiste kahvaltı molası verdikten sonra Salihli-Kula-Uşak güzergahı üzerinde ilerliyoruz. Antik çağda Lidya Krallığı’nın başkenti olan ve tarihte devlet güvencesinde paranın ilk basıldığı yer olarak bilinen ‘Sardes’ antik kentini panoramik olarak gördükten sonra KURŞUNLU Kaplıcaları Şelale Parkı’na gidiyoruz. Doğal güzelliklerin kuşattığı bu büyülü vadide doğa, bütün görkemiyle bizleri kucaklıyor ve şifa veren termal suyu, kuş cıvıltıları ve mistik atmosferiyle doğal bir tedavi sunuyor. Sonrasında ise Anadolu’nun en genç yanardağlarından fışkıran lav akıntılarının üzerine kurulmasından dolayı antik devirde Katakekaumene yani “Yanık Ülke, yanmış Arazi’’ olarak anılan KULA’ya varıyoruz. Tarihi dokusunu samimiyetiyle geçmişten günümüze kadar iyi bir şekilde korumuş Manisa’nın bu kendine has ilçesinin merkezine geldiğimizde; çarşı içinde kaybolmaya yüz tutmuş bir çok meslek dalının halen direndiği, Osmanlı’dan kalma dükkanlar arasında dolaşarak alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Sonrasında ise; ‘’Anıt Kent’’ Kula’nın içi içe geçmiş sokaklarında keyifli bir yürüyüşe başlıyor, kimi restore edilmiş yaklaşık 400 yıllık rengarenk Osmanlı evleri arasında dolaşırken tarihe tanıklık eden birbirinden güzel yapıları keşfederek fotoğraf karelerimize sığdırmaya çalışıyoruz. Yürüyüşümüzün sonunda zor da olsa Kula Evleri’ni arkamızda bırakarak, öğle yemeği için restaurantımıza gidiyoruz. Meşhur Kula Pidelerimizi yedikten sonra Türkiye’nin ilk ve tek Unesco Jeoparkı ilan edilen Kula Volkanik Jeoparkı içerisinde bulunan KULADOKYA bölgesine geliyoruz. Kapadokya’ya benzerliğinden dolayı bu isimle anılan peribacaları oluşumları arasında yerküremizin geçmişine tanıklık edebilirsiniz. Bir sonraki durağımız Amerika Arizona’da bulunan Büyük Kanyon’dan sonra dünyanın en büyük 2. kanyonu olan ULUBEY KANYONU’nu görmek üzere gideceğimiz Uşak ilimiz. Uşak merkezinden geçerek Ulubey İlçesine varıyoruz. Kanyon manzarası eşliğinde yürüyüş yapabilir, 135 metrekare büyüklüğünde camdan oluşan seyir terası üzerine çıkıp fotoğraf çekebilir, Teras Park kafeteryasında serbest zamanınızın keyfini çıkartabilirsiniz. Gezegenimizin muhteşem ihtişamına bir kez daha tanıklık ettiğimiz bu keyifli günün ardından, İzmir’e dönmek üzere aracımıza biniyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molaların ardından bir daha ki Medcezir Tour organizasyonumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Not: Kayıt için mutlaka (0232 369 19 99 / 0533 357 98 88) aramanız gerekmektedir.
Kalkış saatleri ve Rehber İrtibat Bilgisi bir gün öncesinden tarafınıza bildirilecektir.

* Kişi Başı: 135,00 TL
* 0-6 yaş ücretsiz (koltuk istenmezse)
* 7-12 yaş: 125,00 TL

DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
* Profesyonel Rehberlik
* Ulaşım

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
* Kişisel Harcamalar
* Cam Teras Giriş Ücreti 3 TL

Tarih Kişi Başı
19.05.2019 135 TL

• Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
• Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
• Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
• Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
• Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı MEDCEZİR TOUR’da saklıdır.
• Turun iptali durumunda MEDCEZİR TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. Eğer ödeme yapıldıysa, ücretleri misafirlere iade edilir.

Turlarımız gündüz çıkışlıdır. Detaylı bilgi, acentemiz tarafından sizlere verilecektir.

Yoruma kapalı.