fbpx

OTOBÜSLE GAP TURLARI

OTOBÜSLE GAP TURLARI 7 GÜN - 7 GECE

1349 ‘dan itibaren..
Page Title
TARİH İKİ KİŞLİK ODADA KİŞİ BAŞI TEK KİŞİ EK YATAK ÇOCUK İNDİRİMİ
29 Ağu 2019 1449 ₺ 1699 ₺ 1449 ₺ 0 - 2 Yaş 699 ₺
3 - 12 Yaş 999 ₺
19 Eyl 2019 1349 ₺ 1649 ₺ 1349 ₺ 0 - 2 Yaş 699 ₺
3 - 12 Yaş 999 ₺

OTOBÜSLE GAP TURLARI

MARDİN, MİDYAT, NEMRUT, GÖBEKLİTEPE ve HASANKEYF PROGRAMA DAHİL

Adana – İskenderun – Antakya – Harbiye – Gaziantep – Halfeti – Göbeklitepe – Harran – Urfa – Mardin – Midyat – Hasankeyf – Nemrut – Adıyaman – Kahramanmaraş – Konya – Afyon 

29 Ağu -04 Eyl | 19-25 Eyl
7 GÜN – 7 GECE

 

TUR PROGRAMI

 

1. GÜN: AKŞAM

Akşam, saat 16:30 ÜÇKUYULAR (Pamukkale Yazıhane Önü),16:45 KONAK, 17:05 LOZAN (Lozan kapısı önü),17:30 KARŞIYAKA (Anıt, yunuslar), 17:35 KARŞIYAKA BOSTANLI İSKELE , 18:00 BORNOVA (kampüs Önü)’ nden siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz.KULA- AFYON – KONYA güzergâhından POZANTI’ ya ulaşıyoruz.

2. GÜN: ADANA – BELEN – İSKENDERUN – ANTAKYA

Sabah erken saatlerinde POZANTI’ da kahvaltımızı yapıp (ekstra) yolumu. Torosların meşhur GÜLEK BOĞAZI` ndan geçerek, TOROS DAĞLARI` ndaki meşhur TEKİR YAYLASINI görüyoruz. Ülkemizin en bereketli toprakları olan SEYHAN ile CEYHAN nehrinin oluşturduğu ÇUKUROVA’ ya geçiyoruz ve ilk göreceğimiz yer Çukurova’nın gözbebeği ADANA şehri olacaktır. Adana’da Türkiye`nin  en büyük camisi olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ‘ ni ve MEŞHUR TAŞ KÖPRÜYÜ  görüyoruz. Sonrasında SEYHAN BARAJINI panoromik olarak görüyoruz.Adana’dan çıkıp Çukurovanın eşsiz manzarası eşliğinde Antakyaya doğru gidiyoruz. Yol üzerinde efsanelere konu olan meşhur YILAN KALEYİ panoromik olarak görüyoruz.Daha sonra Dörtyol İskenderun üzerinden devam ediyor Antakya’yı Anadoluya bağlayan BELEN GEÇİDİ’ nden geçerek AMİK Ovasına ulaşıyoruz. Amik Ovasından sonra ÇAN – EZAN – HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent olan ANTAKYA` ya ulaşıyoruz. Burada Antakya’nın meşhur ANTAKYA ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ ni görüyoruz, Daha sonra dünyanın ilk kilisesi olan ST. PIERRE kilisesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra HABİBİ NECCAR CAMİİ’ ni görüyor ve şehrin yöresel yiyeceklerini , künefesini ve kabak tatlısını tatmak üzere şehir merkezinde serbest zaman alıyoruz. . Akşam    otelimize  geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN: GAZİANTEP – ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ – GAZİANTEP ÇARŞILARI (TAM GÜN)

Otelimizde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra ŞEHİTLER DİYARI  GAZİANTEP` e doğru gidiyoruz. Sanayisiyle, modern görünüşüyle , bölgenin en önemli şehri olan GAZİANTEP’ te, panoramik tur yapıyoruz. KALE-İ FİSUS  olarak geçen meşhur GAZİANTEP KALE` sini panoromik görebilme fırsatı yakalıyoruz. Daha sonra Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ`ni rehberimizin güzel anlatımlarıyla geziyoruz.Sonra şehrin tarihi evlerini ve dokusunu görebileceğimiz Bey Mahallesine geçiyoruz.Burdan öğle yemeğimizi almak üzere mola veriyoruz. Burası Gaziantep sivil mimari örneklerinin bir arada olduğu doğal bir müze gibidir. Akabinde öğle yemeğimizi meşhur yöresel yemeklerin tadına bakabileceğimiz (gastronomi şehri ünvanlı) şehrimizin yemeklerini tadıyoruz.Sonra rehberimizle birlikte ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI ‘nı görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Gazientepin meşhur baklavacısı  İMAM ÇAĞDAŞ’ ta baklavaalışverişi yapabilir. Yine dileyen misafirlerimiz hem dinlenmek hem de keyifli vakit geçirmek için meşhur TAHMİS KAHVESİNE gidip menengiç kahvesi içebilir.  OTEL’ imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN: HALFETİ – GÖBEKLİTEPE – HARRAN – URFA

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızdan sonra HALFETİ` ye geçiyoruz. Halfeti’ye geçmeden önce Birecik’te bulunan ve soyu tükenmek üzere olan KELAYNAK kuşlarını görüyoruz.Sonrasında Karagülüyle meşhur olan HALFETİ’ye ulaşıyoruz. Halfeti’de tekne turumuzu (ekstra) yapmak üzere baraj gölü üzerinde teknemize geçiyoruz. Gezi esnasında meşhur RUM KALE‘yi , tarihi mağaraları  ve dizilere konu alan SAVAŞAN KÖYÜ‘nü görüyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra son dönemlerde dünyanın gözbebeği olan GÖBEKLİ TEPE‘yi ziyaret ediyoruz. Sonra PEYGAMBERLER ŞEHRİ olanŞanlıurfa’ya ulaşıyoruz. Merkezde BALIKLIGÖL AYN-I ZELİHA GÖLÜ, HAZRET-İ İBRAHİM‘in doğduğu mağara , RIDVANİYE CAMİİ’ni rehberimizle gezip , GÜMRÜKHAN  ve çevresinde diğer tarihi çarşılarını görmek üzere serbest zaman alıyoruz. Sonra aracımıza binip HARRAN ‘a geçiyoruz. Harran’da tarihi ULUCAMİİ , HARRAN KALESİ , HARRAN HÖYÜĞÜ , Harran’ın meşhur KONİK KUBBELİ EVLERİ’ni görüyoruz ve otelimize geçiyoruz. Daha sonra Urfa deyince aklımıza ilk gelen meşhur sosyal aktivitelerinden olan GELENEKSEL SIRA GECESİ‘ni (ekstra) görmek üzere KONUK EVİ‘ne geçiyoruz.

5. GÜN: MARDİN – MİDYAT (TAM GÜN)

Otelde sabah kahvaltısı aldıktan sonrası Viranşehir-Kızıltepe yolu ile Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık olan MARDİN` e ulaşıyoruz. Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’ nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra, ULU CAMİİ  ve Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezip, Mardin’ in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler,ahşap işçiliği ürünleri,leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. YinedeMardin’in meşhur badem şekerini almayı unutmuyoruz.  Daha sonra MİDYAT’ a geçiyoruz. Midyat,  mimari alanda bölgenin lideri konumunda… Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada adeta bir Orta Çağ kentinde gezdiğini hissediyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin tas ustalarının incelikli becerileri, Midyat` a bir açık hava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, ‘’Sıla’’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ ni geziyoruz. Daha sonra OTEL’ imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

6. GÜN : HASANKEYF – DİCLE NEHRİ – KAHTA – NEMRUT – ADIYAMAN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan HASANKEYF’ e doğru yola çıkıyoruz. Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, belkide son kez göreceğiniz Hasankeyf gezimizi tamamlayarak,  Batman–Siverek güzergâhı üzerinden meşhur ATATÜRK BARAJ’ı üzerindeki günümüzün en meşhur köprülerinden olan NİSİBBİ üzerinden geçerek KAHTA’ ya ulaşıyoruz. BuradanNEMRUT’a çıkmak için minibüslerimize (ekstra) biniyoruz. Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası ve ‘’Kralların Tahtı’’ olarak adlandırılan NEMRUT; yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle,UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır. Dünyada güneşin en güzel battığı noktada muhteşem gün batımını seyrettikten sonra yine minibüslerle  Otelimize  imize dönüyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. GÜN : ATATÜRK BARAJI – KAHRAMANMARAŞ – KONYA – AFYON

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında ülkemizin en büyük barajı olan ATATÜRK BARAJI’ nı görmek üzere otelimizden arıyoruz. Baraj hakkındaki bilgileri rehberimizden aldıktan sonra KAHRAMANMARAŞ’ a doğru yola çıkıyoruz. Kahramanmaraş merkezde  BAKIRCIAR ÇARŞISI ve SÜTÇÜ İMAM HEYKELİ , TARİHİ ULU CAMİİ göreceğimiz yerler arasında .. Yine merkezde şehrin simgelerinden biri olan Tarihi Kalesinide panoromik görme şansımız oluyor. Daha sonra siz değerli misafirlerimizi ünü yurtdışına taşmış olan Yaşar Pastanesi’ nde Maraş’ın dövme dondurmasını yiyoruz. Dileyen misafilerimiz Maraş’ın meşhur paçasını tadabilir. Sonra siz değerli misafirlerimizle aracımıza geçip dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Adana – Osmaniye – Pozantı – Konya – Afyon – Uşak üzerinden sabaha karşı İZMİR’ e ulaşıyoruz. Bir başka MEDCEZİR TOUR seyahatinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

›Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmet

›Lüks otobüs ile ulaşım

›Seyahat Sigortası

›Araç içi İkramlar

›5 Gece Konaklama + 5 Sabah Kahvaltısı + 5 Akşam Yemeği

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

›İlk gün yolda alınan Kahvaltı

›Son Gün yolda alınan Akşam Yemeği

›Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri

›Öğle Yemekleri

›Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

›Halfeti Tekne (25)

›Nemrut Minibüs ücretleri (45 ₺)

›Urfa Sıra Gecesi (75 ₺)

 

 

Yoruma kapalı.