fbpx

26 MAYIS PAZAR GÜNÜ KAZDAĞLARI CUNDA ADASI TURU 

TUR GENEL TANIMI

KAZDAĞLARI CUNDA ADASI TURU 

26 MAYIS PAZAR GÜNÜ

Kaz Dağları – Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi – Hasanboğuldu Gölü – Sütüven Şelalesi – Zeytinli Köyü – Cunda Adası Turumuza davetlisiniz. Dünyanın oksijen oranı en yüksek olan Kazdağları’na herkesi bekleriz. Üstelik Ulaşım, Rehberlik, Sigorta Dahil 90 TL
Rezervasyon ve Bilgi : 0232 3691999 / 0533 3579888

Sabah 07:00 Üçkuyular Pamukkale Yazıhane Önüı, Üçyol, Bornova E.Ü.H önü, Karşıyaka İskele,Girne Caddesi Acenta Önü, Bostanlı İskele olmak üzere, önceden belirlenen noktalarda misafirlerimizi karşıladıktan sonra sol yanımıza Ege Denizi mavisini alarak Batı Anadolu kıyılarının eşsiz manzaralarına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergahımız üzerindeki tesisimizde kahvaltımızı aldıktan sonra manzara keyfimize rehberimizin bilgilendirmeleri ile devam ediyoruz. Yolda verilen kısa bir molanın ardından, tarihi bir zeytinyağı fabrikasının restore edilmesiyle açılan Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi’ne gidiyoruz. Kazdağları’nın ve tüm Edremit Körfezi’nin antik tarihten mübadeleye uzanan tarihi geçmişinin, flora ve faunasının, coğrafyasının ve de bu bölgeden yolu geçenlerin; maketlerle, tarihi eşyalarla, yazılı materyallerle desteklenerek anlatıldığı galerideki gezimizi, Atatürk’ün Edremit ziyareti sırasında binmiş olduğu atlı arabanın bulunduğu Atatürk köşesi ile bitiriyoruz. Bu kendine has sanat galerisini ziyaret ettikten sonra bu sanat galerisini ziyaret ettikten sonra; Hasanboğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesini görmek üzere dünyanın en temiz ikinci havasına sahip olan Kaz Dağları eteğinde kurulu olan Zeytinli Köy’üne varıyoruz.Tarih boyunca birçok efsaneye ve mitolojik öyküye ev sahipliği yapmış olan bu dağlara tırmanmak üzere otobüsümüzden ayrılarak, köye adını veren ‘zeytin’ ve ‘zeytinyağı’ tadımı ardından, bizler için tahsis edilmiş minibüslerimiz ile kısa bir yolculuğun ardından Kaz dağları Milli parkına ulaşıyoruz.Öğle yemeğimizi bu alanda bulunan uygun bir tesiste extra olarak aldıktan sonra,Hasan ile Emine ‘nin hüzünlü aşk hikayesine tanıklık eden bu muhteşem tabiatın derinliklerine doğru yaptığımız küçük bir yürüyüşün ardından öncelikle Hasanboğuldu Göleti’ne varıyoruz ve verilen fotoğraf molası ardından Sütüven Şelalesi’ni de gördükten sonra tekrar minibüslerimize binerek Zeytinli Köyü’ne geri iniyoruz. . Köye adını veren ‘zeytin’ ve ‘zeytinyağı’ tadımı sonrasında, efsanevi ve de bol oksijenli Kaz Dağlarını arkamızda bırakmak da zorlansak da ,Ege Denizi’nin karşı kıyılarına en yakın noktalardan biri olan Ayvalık Cunda adasına doğru hareket etmek üzere aracımıza geri dönüyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından dönüş güzergahımız üzerinde bulunan Alibey yani Cunda adası bizi deniz kokusuyla karşılıyor.Serbest zamanınız süresince,Cunda’nın arnavut kaldırımlı ve de taş evli sokaklarında keşfe çıkabilir,deniz manzaralı restaurantlarda akşam yemeğinizi extra olarak alabilir ya da Taş Kahve’de kahvenizi günbatımı eşliğinde yudumlayabilirsiniz.Cunda Adası’ndaki bu keyifli zamanımız sonrasında,İzmir’e geri dönmek üzere aracımıza geri dönüyor,yolda vericeğimiz kısa molaların ardından bir dahaki Medcezir TUR organizasyonumuzda görüşmek dileğiyle keyifli bir turun daha sonuna geliyoruz..


Fiyata Dahil Olan Hizmetler
•Lüks otobüs ile ulaşım
•Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
•Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
•Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
•Yolda alacağımız sabah kahvaltısı
•Öğle yemekleri
•Tüm içecekler
•Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
•Hasanboğuldu Sutüven dolmuş ücretleri 14 TL

Tarih Kişi Başı
26 MAYIS 90 TL

• Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
• Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
• Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
• Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
• Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı MEDCEZİR TOUR’da saklıdır.
• Turun iptali durumunda MEDCEZİR TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. Eğer ödeme yapıldıysa, ücretleri misafirlere iade edilir.

Detaylı bilgiler için acentemiz ile iletişime geçiniz.

Yoruma kapalı.