fbpx

SAGALASSOS VE GÖLLER YÖRESİ TURU

TUR GENEL TANIMI

SAGALASSOS VE GÖLLER BÖLGESİ TURU

SALDA GÖLÜ-BURDUR-AĞLASUN-ISPARTA-EĞİRDİR GÖLÜ

5* HİLTON OTEL KONAKLAMA FARKI İLE

KİŞİ BAŞI 389 TL 

(2 GÜN – 1 GECE)

1.GÜN:  Sabah saat: 06.00’da Bostanlı İskele önü,saat:06.10’da Yunuslar,saat:06:15’de Lozan Atatürk Lisesi saat: 06:30’da Konak Sabancı Kültür Merkezi,saat:06.40’da Üçyol’dan, siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz(ekstra)kahvaltı molasının ardından,  DENİZLİ  üzerinden  ACIGÖL’e varıyoruz. Göller bölgesinin ilk gölünü panaromik olarak resimliyoruz. Daha sonra Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip EĞİRDİR GÖLÜ’ne varıyoruz..Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Bu güzel manzaralar eşliğinde  öğle yemek (ekstra)molası veriyoruz.Molamızın ardından ISPARTA’ya varıyoruz. İlk olarak (1888 yılında) görevli olduğu  Bulgaristan’da Gül vadisinde yetiştirilen GÜL bitkisini görüp yasak olmasına rağmen doğup büyüdüğü  ISPARTA’ya getiren Müftüzade   İSMAİL EFENDİ Heykelini görüyoruz.Türk siyasetçi ve devlet adamı  olan  SÜLEYMAN DEMİREL Heykeli  ve GÜL Heykelini fotoğraflıyoruz. ISPARTA merkezde verilen serbest zamanda meşhur Gül Suyu,Gül Lokumu,Gül Sabunu alışverişi yapıyoruz.. Bu güzel günün  sonunda  BURDUR ilinin Ağlasun ilçesinde bulunan  5*HİLTON HOTEL’e  yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde…. Arzu eden misafirlerimiz otelin ücretsiz açık ve kapalı havuzlarından faydalanabilirler..

2.GÜN: Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz..Burdur ilinin Ağlasun ilçesi  üzerinden yemyeşil manzaralarla SAGALASSOS ANTİK Kenti’ne varıyoruz. Antik Yunan’da Pisidya’nın başkenti olan ören yerinde Antonin’ler Çeşmesi hala akan suyu ile sizlere geçmişte yolculuk yaptıracak.. Dünyanın en yüksek rakımlı 9000 kişilik Tiyatrosu ve kendine has Kaya mezarlarıyla bilinen antik kent seramik üretim merkezi olarak Unesco Dünya Miras listesine alınmıştır…Bu güzelliklerin ardından İNSUYU MAĞARASI’na varıyoruz. Mağarada  etkileyici güzellikte sarkıt, dikit ve sütunların yanı   sıra değişik boyutlarda  9 adet gölcük yer almaktadır. Bunlardan “Büyük Göl”   adıyla anılan göl 512 m2’lik  alanıyla, Türkiye’nin en büyük yeraltı   gölü olma özelliğine sahip.. Buradan göller bölgesinin ortasında bulunan BURDUR iline varıyoruz.. Kent merkezinde bulunan BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ’ni geziyoruz. Sagalassos Antik kent heykellerini (en ünlüsü Dıonysos (şarap tanrısı) heykeli) arkeolojik ve etnografik eserleri müzede görme şansımız var…Şehrin simgesi Burdur Saat Kulesini resimledikten sonra  BURDUR’dan  ayrılıyoruz..BURDUR GÖLÜ kıyısında vereceğimiz molanın ardından YARIŞLI GÖLÜ’ne varıyoruz.Göller yöresinin bu doğal güzelliği içimizi okşuyor…Daha sonra karaçam ormanları ile kaplı tepeler,kayalık araziler ve alüvyon ovalarla çevrili  Türkiye’nin 2.en derin gölü olan SALDA GÖLÜ’ne varıyoruz. Suyunun berraklığı ve turkuaz rengi ile muhteşem manzara sunan gölde akşam çaylarımızı içiyoruz. Bu güzel günün sonunda SERİNHİSAR-DENİZLİ-AYDIN üzerinden uygun yerlerde molalar vererek  İZMİR’e varıyoruz….

Bir başka  MEDCEZİR TOUR  gezisinde  buluşmak  dileğiyle  vedalaşıyoruz….

 Ücrete Dahil Olan Hizmetler                                      Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
*1 Gece  Otel Konaklama                                                *Öğle yemekleri
*Oteldeki sabah ve akşam yemeği                            *Müze ve ören  yeri giriş ücretleri
*Lux araçlarla ulaşım                                                         *Yolda alınacak sabah kahvaltısı
*Rehberlik hizmetleri                                                        *Oteldeki SPA hizmetleri
*Araç içi ikramlar                                                                                                                                                         
                                    

                                    

Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk 2. Çocuk
04.05.2019

03.06.2019

04.06.2019

31.08.2019

389 TL

409 TL

409 TL

389 TL

499 TL

499 TL

499 TL

499 TL

389 TL

409 TL

409 TL

389 TL

 

0 – 6 Yaş 199 TL
7 – 12 Yaş 299 TL

0 – 6 Yaş 199 TL
7 – 12 Yaş 299 TL

 

• Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
• Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
• Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
• Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
• Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı MEDCEZİR TOUR’da saklıdır.
• Turun iptali durumunda MEDCEZİR TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. Eğer ödeme yapıldıysa, ücretleri misafirlere iade edilir.

Saatler hakkında detaylı bilgi, acentemiz tarafından sizlere verilecektir.

Yoruma kapalı.