fbpx

Kuzey Ege Adalar, Gökçeada Bozcaada Çanakkale

TUR GENEL TANIMI

Kuzey Ege Adalar, Gökçeada Bozcaada Çanakkale

KUZEY EGE ADALAR
GÖKÇEADA & BOZCAADA & ÇANAKKALE
ŞEHİTLİKLER & TROYA ANTİK KENTİ

Çanakkale Merkez ‘de Denize Sıfır Konumu ile;
Çanakkale ‘nin Yıllardır Değişmeyen Kalitesiyle;
4*AKOL HOTEL ÇANAKKALE

TUR HAREKET TARİHLERİ
√ 23 NİSAN TATİLİ-> 1.TUR: 21-23 NİSAN 2019 – 2 GECE 3 GÜN (DOLU)
√ 19 MAYIS TATİLİ-> 2.TUR: 17-19 MAYIS 2019 – 2 GECE 3 GÜN
√ RAMAZAN BAYRAMI-> 3.TUR: 04-06 HAZİRAN 2019 – 2 GECE 3 GÜN
√ SEZON-> 4.TUR: 28-30 HAZİRAN 2019 – 2 GECE 3 GÜN
√ SEZON-> 5.TUR: 19-21 TEMMUZ 2019 – 2 GECE 3 GÜN
√ KURBAN BAYRAMI-1-> 6.TUR: 10-12 AĞUSTOS 2019 – 2 GECE 3 GÜN
√ KURBAN BAYRAMI-2-> 7.TUR: 11-13 AĞUSTOS 2019 – 2 GECE 3 GÜN
√ ZAFER BAYRAMI-> 8.TUR: 30 AĞUSTOS-01 EYLÜL 2019 – 2 GECE 3 GÜN
√ SEZON-> 9.TUR: 06-08 EYLÜL 2019 – 2 GECE 3 GÜN
√ SEZON-> 10.TUR: 27-29 EYLÜL 2019 – 2 GECE 3 GÜN
√ CUMHURİYET BAYRAMI-> 11.TUR: 27-29 EKİM 2019 – 2 GECE 3 GÜN

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
GİRNE OFİS ÖNÜ, KARŞIYAKA ANIT, ÜÇKUYULAR, ÜÇYOL, SABANCI, LOZAN, EGE ÜNİ. ACİL
Tur Hareket Tarihleri:
20 Nisan
1. Gün:     İzmir, Geyikli İskelesi, Bozcaada, Çanakkale

Sabah saat 05.00 ’da ÜÇYOL (Otobüs Ofisleri Önü), 05.15 ‘de LOZAN MEYDANI (Fuar Kapısı Önü), 05.45‘de KARŞIYAKA ANIT (Karşıyaka anıt Karşısı), 05.50 ‘de KARŞIYAKA YUNUSLAR (Karşıyaka Yunuslar Karşısı Mavikule), 05.55 ‘de BOSTANLI (Bostanlı İskele Karşısı Tiyatro Önü), 06.00 ‘de MAVİŞEHİR (Egepark AVM Ön Kapısı), 06.15 ’da ACENTA (Girne Bulvarı) önünden siz değerli yolcularımızı alarak hareket ediyoruz. Yol üzerinde (ekstra) kahvaltı molası verdikten sonra, yolculuğumuzu EDREMİTAKÇAY üzerinden sürdürüyoruz. GEYİKLİ İSKELESİ ‘ne ulaşıp, feribotla BOZCAADA ’ya geçiyoruz. Yemek için alacağımız serbest zamanın ardından, rehberimizin anlatımları ile Bozcaada kültür gezimiz BOZCAADA KALESİ ve ESKİ RUM MAHALLESİ ‘den başlıyor. Birbirinden güzel sokaklar arasında gezerken FOTİ USTA EVİ, NECDET KAPTAN KAPTAN EVİ, ÇANAKKALE GAZİSİ SOKRAT İNCESU EVİ, MERYEM ANA KİLİSESİ,  Ada ‘nın Tarihi Yapılarından KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA ve ALAY BEY CAMİLERİ görülmesi ardından  serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman içinde dileyenler kafe veya kahvelerde dinlenirken, dileyenler ise adaya özgü hediyelik eşya, domates, incir ve süt reçelleri, sakızlı ve bademli kurabiye, üzüm fidesi ve şarap alışverişi yapabilirler. Adadaki kültür gezisine katılmak istemeyen misafirler ise rehberimizden toplanma saatini öğrendikten sonra ada merkezinde bulunan plajların veya adanın batı kısmında bulunan AYAZMA PLAJI‘nın tertemiz sularından yararlanabilirler. Turumuz tamamlanması ardından limana dönerek feribota biniyoruz.  Geyikli İskelesinden kısa yolculuk sonunda konaklama alacağımız ÇANAKKALE şehir merkezine ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Otelimiz ÇANAKKALE MERKEZ ‘de en şanslı konumdaki tesislerden bir tanesi olduğu için akşam ÇANAKKALE MERKEZ ‘e yürüyerek çıkabiliriz.

2. Gün:  Çanakkale, Eceabat, Gökçeada, Ada Turu

Sabah kahvaltısının ardından, feribot ile karşıya ECEABAT ’a geçiyoruz. Ardından KABATEPE limanından feribota binerek Türkiye’nin en batı ucu ve en büyük adası GÖKÇEADA ‘ya geçiyoruz. Dünyadaki ilk ve tek cittaslow adası olan adamız 91 km’lik kıyı şeridiyle kirlenmemiş denize, bakır rengi topraklara, mavi ve yeşilin ege rüzgârlarına ve otantik köylere sahip. İlk olarak Kuzu limanından başlıyoruz gezimize. Daha sonra eski bir Rum Köyü olan ESKİ BADEMLİ ‘ye çıkıyoruz. Otantik köy meydanı, kilisesi, ayazması ve çamaşırhanesi ile meşhur bu köyde Frappe (keçi sütünden kahve) tadabilirsiniz. Daha sonra adanın balık restoranlarının olduğu bir sahil köyü olan KALEKÖY ‘e iniyoruz. Burada fotoğraflar çekildikten sonra ada merkezine geçiyoruz. Dileyenler adanın meşhur kuzu veya oğlak tandırından veya zeytinyağlı ev yemeklerinden tadabilir. Yemek sonrasında adanın en yüksek tepelerinden biri olan PINARBAŞI ‘na çıkıyoruz. Uluğ Çınarların ve buz gibi akan çeşmelerin olduğu bölgede muhteşem Ege manzarasını izliyoruz. Buradan sonra ise Ev şarapları ile meşhur TEPEKÖY ‘ü geziyoruz. Tepeköy’den dönerken ZEYTİNLİ GÖLÜ kenarında durup hatıra fotoğrafı çekildikten sonra adanın en popüler köylerinden biri olan ZEYTİNLİ ‘ye geçiyoruz. Madamın meşhur dibek kahvesinden, sakızlı muhallebisinden tadıp köyü keşfettikten sonra günümüzü ada merkezinde tamamlıyoruz. Merkezde dileyen misafirlerimizin tamamen organik yapılan keçi peyniri, bal, zeytinyağı ve leziz kurabiyeler alabilirler. Yöresel alışveriş molası sonrasında aynı istikametle önce KABATEPE ’ye, sonrasında ÇANAKKALE ’ye feribot ile geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ÇANAKKALE MERKEZ ‘deki otelimizde.
Not: Feribot saatleri ve adadaki yoğunluk nedeni ile geçişlerimizi otobüssüz gerçekleştirebiliriz.
Böyle bir durumda feribot ücreti müşteriye aittir.

3. Gün:  Çanakkale Şehitlikler, Truva Atı ve Tarihi Aynalı Çarşı, İzmir

Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak ECEABAT ’a geçiyoruz. 253 vatan evladının ebedi beşiği olan, diriliş destanımızın yazıldığı Tarihi Yarımada’da turumuza başlıyoruz. Çanakkale merkezden feribota binerek Çanakkale Boğazını izleyerek ECEABAT ilçesi geçiyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde sırasıyla KİLİTBAHİR KALESİ, TARİHİ TABYALAR, SEYİT ONBAŞI ANITI, HASTANE ŞEHİTLİKLERİ, SARGI YERİ MÜZESİ, ALÇITEPE VE SEDDÜLBAHIR BÖLGELERİ, İNGİLİZ ve FRANSIZ MEZARLARI veŞEHİTLER ABİDESİ ziyareti sonrasında öğle yemeği molası veriyoruz. Öğleden sonra yakın siper savaşlarının gerçekleştiği Kuzey Cephesine geçerek KANLI SIRT, KIRMIZI SIRT, ANZAK MEZARLARI, ORJİNAL SİPERLER, 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ ve Atatürk’ün saatinden vurulduğu yarımadanın en stratejik tepesi olan CONKBAYIRI ziyaretiyle Şehitlerimizi anıyoruz. Gün sonunda Çanakkale merkeze dönüyoruz. İzmir’e doğru hareket etmeden önce türkülere konu olmuş tarihi AYNALI ÇARŞI ‘yı gezip, TROY (TRUVA)filmden kullanılan meşhur TRUVA ATI ‘nı görüp fotoğraflar çektikten sonra İZMİR ‘e doğru dönüşe geçiyoruz. Kısa molalar vererek akşam geç saatler İZMİR ‘e ulaşıyoruz. Bir başka MEDCEZİR TOUR  seyahatinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Turizm Araçları ile Tüm Ulaşımlar ve Çevre Gezileri
 • 2 Gece Hotel ’de Yarım Pansiyon Konsept Konaklama
 • Otel’de Alınan Sabah Kahvaltısı (2) ve Akşam Yemeği (2)
 • Feribot ile Geçiş Ücretleri (Otobüs için…)
 • MEDCEZİR Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • MEDCEZİR Güvencesi
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
 • Otel Konseptine Dâhil Olmayan İçecekler
 • Duraklama ve Molalarda Alınan Yiyecek, İçecekler
 • Otobüssüz Geçiş Yapılırsa Feribot Ücretleri
 • Gökçeada’da ve Bozcaada Minibüs Ücreti
 • Seyahat Sağlık Sigortası, İptal Güvence Paketi: 10,00 ₺
 • (65-80 Yaş Arası 20,00 ₺ Öder)

 Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

 • Otobüs Güzergahı (İzmir Dışı) (00:00)
 • Üçyol Meydanı (05:00)
 • Lozan Meydanı (05:15)
 • Ksk Anıt (05:45)
 • Ksk Yunuslar (05:50)
 • Bostanlı İskele Önü (05:55)
 • Mavişehir Egepark Önü (06:00)
 • Girne Bulvarı Acenta Önü (06:15)

Saatler hakkında detaylı bilgi, acentemiz tarafından sizlere verilecektir.

Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk 2. Çocuk
19.05.2019 599 TL 799 TL 599 TL 0 – 6 Yaş 299 TL
7 – 12 Yaş 479 TL
BÜTÜN TARİHLER 599 TL 799 TL 599 TL 0 – 6 Yaş 299 TL
7 – 12 Yaş 479 TL

• Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
• Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
• Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
• Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
• Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı MEDCEZİR TOUR’da saklıdır.
• Turun iptali durumunda MEDCEZİR TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. Eğer ödeme yapıldıysa, ücretleri misafirlere iade edilir.

Yoruma kapalı.