fbpx

ESKİŞEHİR-KÜTAHYA TURLARI

Page Title
TARİH İKİ KİŞLİK ODADA KİŞİ BAŞI TEK KİŞİ EK YATAK ÇOCUK İNDİRİMİ
26 Eki 2019 375 ₺
349 ₺
455 ₺
419 ₺
375 ₺
349 ₺
0 - 6 Yaş 185 ₺
7 - 12 Yaş 285 ₺

ESKİŞEHİR-KÜTAHYA TURLARI

26-27 Eki
4* Otelde Y.P Konaklama
1 GECE – 2 GÜN

349 ₺

 

TUR PROGRAMI
1. Gün: KÜTAHYA – ÇİNİCİLER ÇARŞISI – ESKİŞEHİR – SAZOVA BİLİM SANAT KÜLTÜR PARKI
Sabah belirlenen saatlerde siz değerli yolcularımızı buluşma noktalarımızdan alıyor ve İZMİR –  KULA – UŞAK yolu üzerinden Kütahya’ya doğru hareket ediyoruz. Uygun bir noktada kahvaltı (ekstra) molamızı vererek ilk durağımız olan çinileri ile adını dünyaya duyurmuş Kütahya’nın ÇİNİCİLER ÇARŞISI ‘na varıyoruz . Çarşıda  porselen alışveriş yapmak için  serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği ardından  Eskişehir’e doğru hareket ediyoruz. İlk olarak Eskişehir’in en büyük parkı olma özelliğini taşıyan SAZOVA BİLİM SANAT KÜLTÜR PARKI’na varıyoruz.  Parkta  Korsan Gemisi, Nuh’un Gemisi,  çeşitli su sporları da yapılabilen büyük bir gölet, 1200 kişilik açık hava konser alanı, amfi tiyatro, bire bir ölçülerde müze gemi, masal kahramanlarından oluşan oyun grupları, çocukların su ile ilgili çeşitli aktiviteleri yapabilecekleri oyun alanı,  Masal Şatosu, Bilim Merkezi, Uzay Evi ve Sualtı Dünyası gibi birçok çeşitli yerler görüyoruz. Buradan Eskişehir’de (Çukurhisar) Çimento Fabrikasındaki  ilk Türk yapımı otomobili DEVRİM ARABASI’nı görüyoruz ve  akşam yemeğimizi almak üzere otelimize varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz İki katlı olan Haller Gençlik Merkezi’nin içinde; hediyelik eşya dükkanları, büfeleri ve kafeleri de gezebilirler.

 

2. Gün: ŞELALE PARK – TARİHİ ODUN PAZARI  – BALMUMU HEYKEL MÜZESİ – ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI – KURŞUNLU KÜLLİYESİ – PORSUK ÇAYI
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve sabah kahvelerimizi içmek üzere Şelale Park ‘a varıyoruz.  Şelale Park içerisinde yer alan 1400 m2 lik   Yapay şelale,  yel değirmeni, Don Kişot ve Sanço Panço Heykelleri,  mini amfi tiyatro, yürüme yolları, seyir terası gibi birçok yerleri gördükten sonra manzaraya karşı kahvemizi yudumluyoruz. Ardından Geleneksel Osmanlı mimarisini taşıyan Tarihi Odun Pazarı Evleri‘ni görüyoruz. Sonrasında  yerli yabancı dünyadan birçok önemli ismin balmumundan yapılma heykelleri yer alan Balmumu Müzesini, Türkiye’nin ilk cam müzesi olarak geçen Çağdaş Cam Sanatları Müzesini geziyoruz. Eskişehir’in meşhur lületaşından hediyelik eşyalar satın  almak için serbest zaman sonrasında 16. yy Osmanlı dönemine ait bir eser olan Kurşunlu Külliyesi’ni geziyoruz. Öğle yemeğimizi Eskişehir’in meşhur Çiğ Böreğini yedikten sonra Porsuk Çayında serbest zaman veriyoruz.  Buradaki serbest zaman sonrasında Eskişehir’e veda ederek İzmir’ e geri dönüyoruz. Bir başka MEDCEZİR TUR seyahatinde ile buluşmak dileğiyle misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

› Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

› Lüks Otobüsler İle Ulaşım

› Profesyonel  Rehberlik Hizmeti

› Otobüs İçi İkramları

›  Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

› Öğlen Yemekleri

› Kişisel Harcamalar

› Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

› Balmumu Müze giriş ücreti : 10 ₺

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.