fbpx

ELEGANCE AVRUPA TURU

TUR GENEL TANIMI

    İZMİR ÇIKIŞLI ELEGANCE AVRUPA TURU

YUNANİSTAN – İTALYA – İSVİÇRE – AVUSTURYA –– ALMANYA – FRANSA – SLOVENYA – HIRVATİSTAN – SIRBİSTAN – BULGARİSTAN

Venedik, Milan, Como Gölü, Luzern, Zürich, Schaffhausen, Stein am Rhein, Konstanz, Titisee Neustadt, Stazburg, Königssee, Salzburg, Hallstatt, Bled, Ljubjana, Zagreb, Voyvodina, Belgrad, Sofya, Plovdiv

PROGRAM’DAKİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DÂHİL EKSTRA GÜNDÜZ TURU YOK!!!

8 GECE 2-3-4 YILDIZ OTELLERDE 1 GECE KATAMARAN’DA KONAKLAMA

12 Temmuz Perşembe saat 09.30 hareket     23 Temmuz Pazar İzmir’e Varış

            

 1.Gün Programı:

İZMİR – ÇANAKKALE – GELİBOLU – KEŞAN – İPSALA

09.30 da belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ile birlikte Çanakkale, Gelibolu üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na ulaşarak buradaki pasaport işlemleri sonrası ülkemize kısa bir süre için veda ediyoruz. Yunanistan’a giriş yaparak İgoumenitsa’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

Not : Zaman yetmesi durumunda Selanik Turu yapılacaktır.

2.Gün Programı:

SELANİK – IGOUMENITSA

İgoumenitsa’ya varışımıza müteakip 04.30 da chcek in işlemlerine başlıyoruz. Yapılacak bilet bagaj ve gümrük işlemleri sonrası işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve hareket. Geceleme feribot’da.

3.Gün Programı:

VENEDIK – MİLANO – COMO GOLU

Sabah erken saatlerde Venedik’e varış.  Şehir turumuzu yapmak üzere hareket ediyoruz. Gezimizde, öncelikle, tarihi San Marco Meydanına varıyoruz, Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Venedik turumuzu tamamladıktan sonra, İtalya’nın Sanayi ve Moda şehri Milano’ya hareket ediyoruz. Şık caddelerinde yürüyerek ÜnlüDoumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü  Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak şehir turumuzu tamamlıyoruz. Konaklama Milano veya çevresi.

4.Gün Programı:

LUZERN – ZURİH

Sabah kahvaltı sonrası, şirin bir kasaba olan Lucerne’ye (Luzern) hareket ediyoruz. Luzern Gölü’nün kıyısında kurulmuş olan bu kentin William Tell efsanesine de ev sahipliği yaptığı söylenir. Burada eski şehir merkezini gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Arzu eden konuklarımız buradaki zamanlarını dünyanın en dik dağ treniyle Pilatus Dağı’nın zirvesine çıkarak keyifli bir şekilde değerlendirebilirler (ekstra). Rehberimizin belirlediği saatte otobüste buluşuyor ve Futbolun Başkenti ve yasam kaliyesinin en yuksek oldugu illerden biri olan Zürihte şehir turumuzu yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Zürih veya çevresi.

5.Gün Programı:

SCHAFFHAUSEN – STEN AM REHEİN – KONSTANZ

Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Rönesans mimarisiyle bezeli küçük bir kasaba olan Schaffhausen’e varıyoruz. Kentte yapacağımız kısa bir tanıtıcı turun ardından Avrupa’daki en büyük şelale olan SchaffhausenŞelaleleri’ni ziyaret edeceğiz.SırasıylaSten am Rehein, Konstanz sehir turlarımızı yapıp Zürihteki otelimizde. Konaklama Zürih veya civarı.

6.Gün Programı:

TİTİSEE NEUSTANDT – STRAZBURG

Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası, Tuna nehrinin doğduğu yer Donaueschingen’e varıyoruz. Tuna nehrinin kaynağını gördükten sonra karaçamlarla kaplı Karaorman bölgesi Titisee’ye ulaşıyoruz. Titi Gölunde kano ve deniz bisikletine binmek haricinde yürüyüş yapma sansına da sahip oluyoruz . Karaorman bölgesinde bulunan Triberg’e varıyoruz Triberg guguklu saatin üretim yeridir ve dünyanın en büyük guguklu saati  (4,5m x 4.5m) burada bulunmaktdır. 2 Saatlik yolculuk ile Strazburg’a geciyoruz. UNESCO tarafından Dunya mirasları listesine dahil edilmiş Fransanın nufus bakımından 2. Buyuk kentini gezip otelimize geçiyoruz. Konaklama Strazburg veya cevresi

7.Gün Programı:

MUNİH -KÖNİGSSEE

Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası, Salzach Nehri boyunca eski barok kent Salzburg’a geçerken, Alman sınırını geçen muhteşem Alpler’e doğru yol alıyoruz. Kings Lake-Ache’yi izleyerek yolculuğumuz sizi Üçüncü Reich’in ikinci karargahı olduğu Obersalzberg’e götürür. Bu turun en önemli noktası, Bavyera Alpleri’nin dik ve heybetli dağlarıyla gömülü olan König Gölü’nün ziyaretidir. Bu zirvelerden en ünlü efsanevi Watzmann’dır. Muhteşem manzarası eşliğinde göl kıyısında yürümek veya küçük göl kenarı köyünü keşfetmek için biraz zaman ayırın. Konaklama Königssee yada Salzburg veya cevresi.

8.Gün Programı:

SALZBURG – HALLSTATT

Sabah kahvaltı sonrası Mozart’ın şehri Salzburg, Avusturya’nın en çok turist çeken şehirleri arasında. Buradaki ilk durağınız Mozart Müzesi olmalı. Bu küçük şehrin birbirinden romantik pasajları da bulunuyor. Pasajları ziyaret etmek için Getreidegasse Sokağı’na rotanızıçevirebilirsiniz. Şehrin en ünlü tarihi yapılarının ilk sırasında Mirabell Sarayı var. Bahçesiyle de ünlü olan Mirabel Sarayı’nda birbirinden büyüleyici heykelleri görmek mümkün. Salzburg’u tepeden seyretmek isterseniz Salzburg Kalesi’ne mutlaka çıkın deriz. 1700’lü yıllardan kalma bu kilise hem tarihi hem de manzarasıyla Avusturya’da görülmesi gereken yerler arasına girmeyi başarmış. Kış aylarında Salzburg’a giderek Alp Dağları’nın eteklerinde kurulan kayak merkezlerinde kayak sporu yapma imkânınız da bulunuyor. Hallstatt: Avusturya’nın küçük bir kasabası olan Hallstatt, ülkenin en ilginç ziyaret duraklarından biri. Öyle ki birçok aktiviteye imkân vermesi ve doğal güzelliği, Hallstatt’ın yıl içerisinde yüksek bir ziyaretçi potansiyeline sahip olmasını sağlamış. Hallstatt, özellikle kaya tırmanışı yapmak isteyen gezginler tarafından ziyaret edilse de, doğa yürüyüşü ve tekne turları da oldukça ilgi gören aktiviteler arasında. Kasabada çok sayıda buz mağaraları ve tuz mağaraları da bulunuyor. Konaklama Hallstatt  veya cevresi.

9.Gün Programı:

BLED – LUBYANA Sabah kahvaltı sonrası Bled Gölüne gidiyoruz. Bled Avrupa’nın en güzel 10 Köyü arasına girmiştir. Slovenya’nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biridir. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğramaktadır. Bled gezimiz sonrasında Lubjana’ya geçiyoruz Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski Şehir Meydanı, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St. Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı görülecek yerler arasındadır.. Konaklama Lubyana veya çevresi.

10.Gün Programı:

ZAGREB – VOYVODINA – BELGRAD

Sabah kahvaltı sonrası 19. yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagreb’in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile YukarıŞehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb’de, öncelikle Mirogoj Park Mezarlığı’nı ve burada bulunan heykelleri, Zagreb Katedralini, DolacPazarı’ını, Zagreb’in sembolü St. Mark Kilisesi’ni, Lotrseak Kulesi’ni, StCatherine Kilisesi’ni gezeceğiz. TaşKapı’da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Dünya’da sadece Zagreb’te öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalışeklinde birçok güzel parkı ile ünlü olan Zagreb’in en ünlü aynı zamanda da Avrupa’nın en eski parkı olan Maksimir’i gezeceğiz. Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, Hükümet binaları da göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır. Daha sonra Ekonomik olarak Sırbistan’ın engelişmiş bölgesi olan özerk Voyvodina’ya geliyoruz. Novi Sad olarak da bilinen şehir de yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Halk Tiyatrosu, Tuna sokağı ve sahili, SvetozarMiletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Belgrad’a gelerek otelimize yerleşiyoruz.

11.Gün Programı:

BELGRAD- PLOVDİV – KAPIKULE – EDİRNE

Sabah kahvaltı sonrası Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır.Daha sonra yolculuğumuza devam ediyoruz ve Plovdiv’de kısa bir serbest zaman molası veriyoruz. Daha sonra Kapıkule’ye doğru devam ederek hasret sonra eriyor. Ülkemize giriş yaparak geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Yunanistan İtalya arası Pulman Tipi Katamaran Bileti

8 Gece 2-3-4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde 8 Sabah Kahvaltısı

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Şehir Girişleri, Tüm Vergiler

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Öğle ve Akşam Yemekleri

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi (120€)

Tekne ve Nehir Turları

Zorunlu Seyahat Güvence Paketi ( 15 € )

Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk 2. Çocuk
12.07.2018 699 EURO 899 EURO 699 EURO 0 – 6 Yaş
7 – 12 Yaş 169

• Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
• Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
• Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
• Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
• Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı MEDCEZİR TOUR’da saklıdır.
• Turun iptali durumunda MEDCEZİR TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. Eğer ödeme yapıldıysa, ücretleri misafirlere iade edilir.

Saatler hakkında detaylı bilgi, acentemiz tarafından sizlere verilecektir.

Yoruma kapalı.