fbpx

TRAKYA TURU

2019 TRAKYA TURU

EDİRNE-KIRKLARELİ-İĞNEADA-LONGOZ ORMANLARI

ÇORLU-TEKİRDAĞ-ŞARKÖY-EZİNE

18-20 Eki

2 GECE – 3 GÜN

4* OTELDE  Y.P KONAKLAMALI

649 ₺

 

 

 

TUR PROGRAM

1. Gün: 

Sabah erken saatlerde  misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.  Kahvaltımızı yol güzergahı üzerinde aldıktan sonra Ayvalık – Çanakkale yolu üzerinden Gelibolu’ya ulaşıyoruz. İlk uğrayacağımız yer olan Bayraklı Baba Türbesidir. Burada Donanmada bayraktarlık yapan Denizci Karacabey’in Bizans donanmasında nasıl şehit olduğu ile ilgili hikayeleri rehberimiz eşliğinde dinledikten sonra   Ergene Nehri üzerinde, Anadolu ile Balkanları birbirine bağlayan tek köprü ve dünyanın en uzun taş köprüsü olma özelliğini taşıyan Uzun tarihi köprüye varıyoruz. Eski adıyla Ergene Köprüsü olarak bilinen ve Osmanlı’nın Balkanlar’a yapacağı fetihlerde doğal bir engel olarak karşılarına çıkan Ergene Nehri’ni aşmak amacıyla kurulan Uzun köprüyü gezdikten sonra Osmanlı İmparatorluğu’na 92 yıl başkentlik yapmış olan ve metrekareye düşen tarihi eser sayısıyla dikkat çeken Edirne’ye varıyoruz. Edirne’de Osmanlı mimarisinin en önemli eseri olarak kabul edilen ve Mimar Sinan’ın camiyi ‘’ ustalık eserim” olarak tanımladığı  Selimiye Camisini ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Edirne merkezdeki  otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

2. Gün: 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Edirne turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Osmanlı döneminden kalma  3 ŞEREFELİ CAMİİ, Roma İmparatoru Hardianus tarafından kurulan ve Roma İmparatorluğu döneminde kentin düşman saldırılarından korunması için inşa edilen surların çevresine yapılmış 4 kuleden ayakta kalan tek kule olan SAAT KULESİ (MAKEDONYA KULESİ) ve  Hadrianopolisi çevreleyen surları gördükten sonra, öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında SARAYİÇİ semtine gidiyoruz. Eski Saray Meydanı, Balkan Şehitliği, Adalet Kasrı ve Kırkpınar Güreşleri Sahası’nı gezdikten sonra, II. Bayezit Külliyesi ve 2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış Sağlık Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimizin ardından Yunanistan-Türkiye sınırının da bir kısmını oluşturan ve uzunluğu 480 km olan Meriç Nehri’ne gidiyoruz. 19. yy’da yapılmış Tarihi öneme sahip olan bir diğer adı Mecidiye Köprüsü olan Meriç Köprüsü de gezdikten sonra  Meriç Köprüsü’nden geçip Edirne’nin merkez ilçesine bağlı Karaağaç mahallesine varıyoruz. İçerisinde yer alan Lozan Anıtı, müzesi ve meydanını geziyoruz. Akşamüstü çaylarımızı burada içtikten sonra otelimize geri dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN : 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Kırklareli’ne geçiyoruz. Karagöz’ün heykelini görerek İğneada’ya hareket ediyoruz. içinde barındırdığı bitki türleri ve hayvan çeşitliliği ile ender görülen doğal bölgelerden bir olan Longoz Orman’larında kısa yürüyüşler yapıyoruz. Doğa yürüyüşlerimizin sonrasında Üç Kemaller Şehri Tekirdağ’a gidiyoruz ve keyifli bir yolculuk sonunda Tekirdağ’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Namık Kemal Anıtı ile Kanuni Sultan Süleyman’ ın damadı ve sadrazamı Rüstem Paşa için yaptırdığı, Mimar Sinan’ ın eseri Rüstem Paşa Camii’ yi ziyaret ettikten sonra İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Bir başka MEDCEZİR TOUR  gezisinde buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

‹2 Gece otelde Y.P. konaklama
‹ Lüks Otobüslerle Ulaşım ve Çevre Gezileri
‹ Otobüs içi İkramlar
‹ İlave Hizmetler
‹ Profesyonel Rehberlik
‹ Feribot geçiş ücreti
‹ Seyahat Sigortası
‹ Medcezir Tur Güvencesi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİ
‹ Yolda giderken alınacak Sabah Kahvaltısı
‹ Müze Ören Yeri Girişleri

‹ Öğle Yemekleri

Page Title
TARİH İKİ KİŞLİK ODADA KİŞİ BAŞI TEK KİŞİ EK YATAK ÇOCUK İNDİRİMİ
18 Eki 2019 679 ₺
649 ₺
779 ₺
749 ₺
679 ₺
649 ₺
0 - 6 Yaş 279 ₺
7 - 12 Yaş 529 ₺

Text with title

› Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
› Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
› Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
› Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
› Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
› Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı MEDCEZİR TOUR’da saklıdır.
› Turun iptali durumunda MEDCEZİR TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. Eğer ödeme yapıldıysa, ücretleri misafirlere iade edilir.

Yoruma kapalı.