fbpx

ÖZEL KARADENİZ VE YAYLALARI TURU

1349 ‘dan itibaren..

TUR GENEL TANIMI

(Batum’lu-Otobüsle)  

  KARADENİZ ve YAYLARI TURU

   Karadeniz’in Büyülü Güzellikleri Yaylalarda Keşfedilir…  

YAYLA KONAKLAMALI ve YAYLA GEZİLİ PROGRAM

BÖLGENİN EN İYİ YAYLA TESİSLERİNDE VE OTELLERİNDE KONAKLAMA 

2019 YILI İÇİN KARADENİZ TURLARIMIZDA ERKEN REZERVASYON FIRSATI!!!

ANKARA (ANITKABİR) MEDCEZİR TUR FARKI İLE 

  DÖNÜŞTE ATATÜRK’ÜMÜZÜ ZİYARET EDEREK İZMİR’İMİZE DÖNÜŞ YAPIYORUZ.  

SAFRANBOLU – KASTAMONU – SAMSUN – SİNOP – ORDU – BOZTEPE – RİZE – ZİGANA GÜMÜŞKAYAK – ÜNYE – FATSA
KAYABAŞI YAYLASI – AYDER YAYLASI – TRABZON 

BATUM – HOPA- BORÇKA – AMASYA – ÇORUM 
ZİLKALE – ÇAD VADİSİ – KAÇKARLAR – KARAGÖL – PALOVİT ŞELALESİ   AKÇAABAT – GİRESUN – UZUNGÖL – ÇAMLIHEMŞİN 

 24  – 31 Ağu | 14-21 Eyl | 21-28 Eyl

7 GECE 7 GÜN


1.GÜN :  Akşam saat 18:00 Bostanlı İskele 18:05 Yunuslar 18:10 KSK İskele 18:30 Üçkuyular (Pamukkale Yazıhane önü)  18:50 Üçyol 19.15 Bornova Ege Kampüs önün‘den yolcularımızı alıp yola çıkıyoruz. Manisa, Akhisar, Bursa, Bolu yolunu izleyerek yolda vereceğimiz molalarımızın ardından Safranbolu’ya ulaşıyoruz.

 

2.GÜN :  SAFRANBOLU – KASTAMONU – SİNOP – SAMSUN

Sabah saatlerinde Müzekent  Safranbolu’ya ulaşıyoruz .SAFRANBOLU’da ki kahvaltımızın ardından kenti gezmeye başlıyoruz.  Unesco tarafından dünya miras listesine alınan Eski Türk Ahşap mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu Çarşıda gezimize başlıyoruz. İlk olarak kervanların mola verdiği namazgah olarak kullanılan HIDIRLIK TEPESİNDE kuşbakışı çarşıyı izliyoruz. HÜKÜMET KONAĞI ve SAAT KULESİNİ (Panaromik) olarak görüyoruz. Sonrasında KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ, CİNCİ HANI VE HAMAMI, barok stilinin küçük örneklerinden biri olan İZZET MEHMET PAŞA CAMİİ, AKÇASU KANYONU, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulundukları Arasta çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı Panaromik olarak görüyor ve Sonrasında Meşhur Safranbolu lokumlarının tadına bakabileceğimiz lokum imalathanesi gezimizi tamamlayarak KASTAMONU’ya hareket ediyoruz.Burada vereceğimiz kısa molanın okul ve mantının tadına bakıyoruz ve Gerze Yakakent üzerinden Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Samsun’da ardından Taşköprü-Boyabat üzerinden Dranaz geçidini geçerek SİNOP‘a ulaşıyoruz. Adını güzeller güzeli su perisi Sinope den alan Karadenizin bakir kalmış sahil kentinde ilk olarak Türkülere ve Dizilere konu olan TARİHİ CEZAEVİNİ ziyaret ediyoruz. Bir yanda Sabahattin Âli’nin yazdığı aldırma gönül şiiri, Zindanından koğuşlarına kadar gezerken içimize işliyor. Parmaklıklar arkasında adlı dizinin çekildiği bu cezaevini gezdikten sonra gemi maketleriyle ünlü Ayhan ustamızın gemi atölyesi ve mağazasını gördükten sonra öğle yemeğimizi Sinop’a özgün Heinrich Krippel tarafından yapılan ATATÜRK HEYKELİ’nde fotoğraf çekip İLKADIM ANITINI görüp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Samsun’daki Grand Atakum otelimizde.

 

3.GÜN : ORDU – TİREBOLU – GİRESUN – AKÇAABAT

 Sabah otelimizdeki kahvaltımızın ardından Karadeniz’deki en büyüleyici noktalardan biri olan 485 m yükseklikteki ORDU BOZTEPE’ye teleferikle çıkıyoruz. Bu güzel manzara eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Boztepe den ayrılıyor ve Gülyalı-Bulancak üzerinden Giresun’a geliyoruz. Topal Osman türbesi-Giresun Adasını panaromik olarak görüyor Vakfıkebir üzerinden AKÇAABAT’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Akçaabat’ın meşhur köfte ve piyazı ile alıyoruz. Yemekten sonra, Akçaabat’tan Işıklar beldesine giderek dolmuşlara binerek KAYABAŞI YAYLASINA çıkıyoruz. Yaylada yürüyüş yapıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama  KAYABAŞI YAYLAKENT OTEL’DE.

 

4.GÜN : TRABZON – UZUNGÖL – RİZE

Sabah otelimizdeki kahvaltımızın ardından TRABZON’a gidiyoruz. Ladin ağaçları arasından geçerek Bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Atatürk’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞKÜ ziyaretimizi gerçekleştirip Trabzon’a özgü el sanatı olan telkari, kazaziye ve hasır işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı buluyoruz.   Of üzerinden Sahilden iç kısımlara dağların arasında bulunan UZUNGÖL’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan karadenizin en eski evlerinin panoramik olarak görüyoruz. Haldizen deresinin önünün heyelanla kapanması sonucu oluşan Uzungöl’e ulaşıyoruz.Öğle yemeğimizi aldıktan sonra gölün etrafında fotoğraf ve çay kahve  içmek için serbest zaman veriyoruz.Başka bir doğa harikası AYDER için yola çıkıyoruz.Yolda Gündoğdu da Rize Bezi alışverişi için TEKPA BEZLERİNDE mola veriyoruz. Alışverişimizin ardından Kaçkar Dağlarına doğru çıkıyoruz.Ayder Yaylasına çıkıp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği  Ayder Köroğlu Otel’de.

 

5.GÜN : ZİLKALE – ÇAT VADİSİ – AYDER – HOPA – BATUM

Sabah erken saatlerde  (ekstra) bizi bekleyen minibüslere ulaşmak için Ayder Yaylasından ÇAMLIHEMŞİN ‘e gidiyoruz. Çamlıhemşin’de  ZİLKALE TURU’na başlıyoruz. (Ekstra) vadinin gizemli güzelliğini keşfe çıkıyoruz. KONAKLAR MAHALLESİ’nde bölgenin en eski “TAŞ KONAK”ını görüntüledikten sonra, ekran başında bizleri doğası ile büyüleyen SEVDALUK dizisinin çekimlerinin yapıldığı köye gidiyoruz. Ardından yine bölgenin en eski taş köprülerinden ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ (ŞENYUVA KÖPRÜSÜ)‘nü görüyor, doğanın güzelliğine, Fırtına’nın sesine şahitlik ediyoruz. Sonrasında Karadeniz ev yaşamını bizlere her haliyle hissettirecek MOLLAVEYİS KÖYÜ’nde Konakta çay molası veriyoruz. Daha sonra yeryüzündeki cenneti keşfe devam ediyor ve ZİL KALE’ ye doğru vadide ilerliyoruz. Kale hakkında bilgi aldıktan sonra bu kez cennetten gelen sese kulak veriyor; önce PALOVİT ŞELALESİ’ni ardından da ÇAT VADİSİ’ndeki BULUT ŞELALESİ’ni görmeye gidiyoruz. Sonrasında Karadeniz’in yaşayan köylerini ziyaret etmeye başlıyoruz. Evleriyle ünlü YOLKIYI KÖYÜ’nü görüp, konakların görüntülerini fotoğrafladıktan sonra Karadeniz insanının zekasına, orijinal SERENDER (nayla) lerinden KARAYEMİŞ’lerine kadar bu vadiyi ve uzaktan görünen diğer köyleri izliyoruz. Fırtına deresinin kenarında alacağımız öğle yemeğinin ardından Türkiye-Gürcistan sınırımızı oluşturan, SARP SINIR KAPISI’na hareket ediyoruz.Pasaport’a ihtiyaç olmadan, sadece kimliklerimizle, Gürcistan-Batum’a geçiyoruz. Karadeniz sahili boyunca ilerliyerek, güzel deniz manzaraları eşliğinde, Batum’un doğasını gözlemliyoruz. Zengin gürcü kültürünü tanımak üzere turumuza başlıyoruz. Önce, evli çiftlere şans getirdiğine inanılan  SAINT ANDREW HEYKELİ, ÇORUH NEHRİ,  GONİO KÖPRÜSÜ’nü, roma döneminden kalma GONIO APSAROS KALESİ’ni, göreceğiz. Farklı mimarileri ile dikkat çeken ters bina, adalet binası önünde fotograf çekimi yapıyoruz. Buradan,  osmanlılardan tek yadigar ORTA CAMİİ, SAAT KULESİ, ALFABE KULESİ’ ni görerek, şehir merkezine geçiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; taçsız kral olarak anılan şair İLYA ÇAVÇAVADZE’NİN HEYKELİ, tiyatro binası, poseidon heykeli,  piazza kulesi, hükümet binası, kamu binaları ve avrupa meydanı’nda bulunan, MEDEA HEYKELİ gibi görkemli yapıtlar bulunmaktadır. Batum sahil parkı’nda vereceğimiz molanın ardından, batum limanı’nı görerek,Turumuzu bitiriyoruz ve çıkış işlemleri için kapıya gidiyoruz ve hopa da Peronti Otelimize yerleşiyoruz.

 

6.GÜN : ARTVİN – BORÇKA – KARAGÖL – ZİGANA

 Sabah kahvaltımızın ardından sınır bölünmeden önce 18 köyden oluşan, sınır bölündükten sonra ise 6 köyden oluşan ARTVİN’in ilçesi BORÇKA’ya ulaşıyoruz. (EKSTRA Borçka Karagöl Turu) Bizleri bekleyen minibüslerimize geçiyoruz. Ağaçların süslediği, BARDNALA, KORPA, RUSMANİ ve MAİSUR ŞELALE ’lerinin ses verdiği yolda keyifle ilerliyor ve göle ulaşıyoruz. Yürüyüş yaparak kullanacağımız serbest zamanın ardından tekrar minibüslerimize geçiyor ve otobüsümüze dönüyoruz. Bölgeyi gezdikten sonra Borçka da öğle yemeği için mola veriyoruz.Daha sonra Borçka’dan ayrılarak bölgenin ünlü Zigana  geçidine doğru yola  çıkıyoruz. ZİGANA da Hamsiköy sütlacının tadına bakıp, dağın 2150 m üstünde olan otelimize yerleşiyoruz. Zigana yaylasında ki otelimizde rehberimiz eşliğinde yürüyüş yapıyoruz. Konaklama Maçka Sümela Otel‘de.

 

7.GÜN : TRABZON – GİRESUN – BANDIRMA VAPURU – AMASYA

Sabah kahvaltımızı yayla tesisinde aldıktan sonra GİRESUN, Ordu yolunu takiben Samsun’a ulaşıyoruz.  Milli Mücadelemizin sembollerinden BANDIRMA VAPURU’nu ziyaretimizin ardından şehzadeler şehri elmasıyla ünlü AMASYA‘ya doğru hareket ediyoruz. Yeşilırmak’ın iki yanında kurulmuş, milli mücadele yıllarında önemli olaylara ev sahipliği yapmış kentimizde; ilk olarak SARAYDÜZÜ KIŞLA BİNASI’nı görerek,  ŞEHR-İ AMASYA, fikir-zikir ve şükür felsefesi üzerine kurulmuş olan II.BEYAZIT KÜLLİYESİ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından kente can veren yeşilırmak ve görevini tamamlasa da hala kente görsel anlamda hizmet veren vefalı değirmenlerin eşliğinde şehzadeler yolunda ilerliyoruz. ALÇAK KÖPRÜ, BELKIS KÖPRÜSÜ, KRAL MEZARLARI, HARŞENA KALESİ, KIZLAR SARAYI ve yalıboyu evleri’ni görüyor, ziyaret ediyoruz. Sonra iç kale içerisinde ilerleyerek saat kulesi’ne ulaşıyor ve son olarak BİMARHANE’yi görerek Amasya’daki APPLE PALACE OTEL veya Taşhan Otel ‘ e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde.

8.GÜN : AMASYA – ANKARA – AFYON – UŞAK – İZMİR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, FERHAT ve ŞİRİN‘in destansı aşklarına tanıklık eden FERHAT SU KANALLARI‘nı görerek,geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İlk molamızı ÇORUM‘da veriyoruz. Ünlü Çorum leblebisini aldıktan sonra çorum kırıkkaleden geçip, ANKARA  ANITKABİR‘e ulaşıyoruz. Anıtkabir’de Aslanlı Yol,Mozole,Rölyefler ve İstiklal ve diğer kuleleri ve ANITKABİR müzesini ziyaret edip ANKARADAN’dan ayrılarak Afyon üzerinden yolda verilen molaların ardından değerli misafirlerimizle bir sonraki MEDCEZİR TOUR seyahatinde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

‹ 6 Gece Otellerde ve Yaylalarda Konaklama. 6 Gece Sabah Kahvaltısı, 5 Gece Akşam Yemeği
‹ Lüks Otobüslerle Ulaşım ve Çevre Gezileri
‹ Otobüs içi İkramlar
‹ İlave Hizmetler
‹ Profesyonel Rehberlik
‹ Yöresel Eğlenceler
‹ Seyahat Sigortası
‹ Medcezir Tur Güvencesi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİ
‹ Yolda giderken alınacak Sabah Kahvaltısı, dönüşte yolda alınacak Akşam Yemeği ve molalarda alınacak yiyecek ve içecekler…
‹ Müze Ören Yeri Girişleri

‹ Öğle Yemekleri
‹ Batum’da 1 Akşam Yemeği 
‹ İsteğe bağlı Zipline ve Rafting
‹ Yurt Dışı Çıkış Harcı 50 ₺
‹ Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
‹ Batum araç ücreti 75 ₺
‹ Kayabaşı Yaylası minübüs ücreti 40 ₺  

‹ Karagöl Yaylası minübüs ücreti 40 ₺

‹ Zilkale minübüs ücreti 40 ₺ 

Page Title
TARİH İKİ KİŞLİK ODADA KİŞİ BAŞI TEK KİŞİ EK YATAK ÇOCUK İNDİRİMİ
24 Ağu 2019 1499 ₺
1399 ₺
1879 ₺
1779 ₺
1499 ₺
1399 ₺
0 - 6 Yaş 649 ₺
7 - 12 Yaş 979 ₺
14 Eyl 2019 1399 ₺
1349 ₺
1779 ₺
1749 ₺
1399 ₺
1349 ₺
0 - 6 Yaş 649 ₺
7 - 12 Yaş 979 ₺
21 Eyl 2019 1399 ₺
1349 ₺
1779 ₺
1749 ₺
1399 ₺
1349 ₺
0 - 6 Yaş 649 ₺
7 - 12 Yaş 979 ₺

Kalkış Yerleri ve Saati

› 18:00 Bostanlı İskele
› 18:05 Yunuslar
› 18:10 KSK İskele
› 18:30 Üçkuyular (Pamukkale Yazıhane önü)
› 18:50 Üçyol
› 19:15 Bornova Ege Kampüs önü

› Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
› Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
› Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
› Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
› Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
› Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı MEDCEZİR TOUR’da saklıdır.
› Turun iptali durumunda MEDCEZİR TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. Eğer ödeme yapıldıysa, ücretleri misafirlere iade edilir.

Yoruma kapalı.