fbpx

TUR GENEL TANIMI

Örnek İçerik

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

1. Sınıf Yataklı Vagon Konaklama Farkı İle..! Sınırlı Sayıda Kontenjan…!

Panoramik Ankara Şehir Turu Hediye… Yarım Pansiyon Konaklama…!
Bölgenin En Özel Oteli Katerina Sarayı Konaklaması Farkı İle..!
2 Gece Otel Konaklaması & 1 Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması
1.Gün Programı:
İzmir – Ankara(PGS) – Ankara – Kars Seyahati Doğu Ekspresi
İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar terminalinde saat 08:00 ‘da buluşma. Check in işlemlerimizin ardından Pegasus Hava yolları PC 3164 nolu tarifeli seferiyle 10:40 ‘da Ankara’ya hareket. Uçuşumuzun ardından saat 11:50 ‘de Ankara’ya varış. Bizleri bekleyen transfer aracımızla Panoramik Ankara turumuzun sonrası akşam saat 18:00 de tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır. Saat 17:30 ‘da tekrar buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor yerleşiyor ve 18.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu’nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.
2.Gün Programı:
Ankara Kars Seyahati – Doğu Ekspresi
Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Akşam saatlerinde varacağımız Kars’ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.
3.Gün Programı:
Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.Gün Programı:
Kars Şehir Turu ve Dönüş Seyahati
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından bugün gezimizde Kars merkezinde bir önceki gün eksik kalan görülmesi gereken yerleri tamamlıyor ve gezimizin ardından Meşhur Kars Kaşarı nın satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz. Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve İstanbul’a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars hava alanına geçiyoruz. Sun Express havayolları ile Kars – İzmir uçuşumuzun ardından akşamüzeri İzmir’e varıyoruz.Fiyata Dâhil Olan Hizmetler
• İzmir- Ankara Pegasus Havayolları Gidiş Bileti ( Ekonomi)
• Ankara – Kars – Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
• Kars – İzmir Sun Express Hava Yolları İle Dönüş Bileti ( Ekonomi)
• Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü Minibüs ulaşım hizmetleri
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• 2 Gece Hotel konaklaması
• 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
• Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı
• Otellerimizde alınan 2 Akşam Yemekleri,
• Zorunlu Seyahat Sigortası
Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler
• Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
• Kişisel harcamalar, Alışverişler
• Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu ( Kişibaşı 30 TL dir )
• Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 8 TL dir )
• Tüm Öğlen yemekleri

FİYAT DETAYLARI               Nakit/Tek Çekim     3 Taksit          6Taksit
İki Kişilik Oda da Kişi Başı     ₺1.599,00            ₺1.682,95       ₺1.716,53

NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

NOT 2 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Doğu Ekspresinde kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir.
NOT 3 : Misafirlerimizin 3 Kişilik Rezervasyon yapması halinde Otelde 3 kişi aynı odada kalır. Tren konaklamasında ise ; (2 adet) 2 kişilik Yataklı Vagon Odası verilir. Trende Tek başına konaklama yapan misafir için Ücret farkı 350 TL dir. 3 kişi tur rezervasyonu yapıldığında bu fark ücreti toplam fiyata sistem tarafından otomatik olarak eklenir. Aynı rezervasyona 4. kişi eklendiğinde sistem daha önce alınmış olan 350 TL fark ücreti yeni eklenen kişinin ücretinden otomatik olarak düşer.
NOT 3 : Misafirimizin 1 Kişilik Rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda ( Sngl ) Tren seyahatinde de ( odada tek kişi kalınacak şekilde ) 2 Kişilik Yataklı oda konaklaması verilir ve misafir odada tek başına seyahat eder. Tek kişilik tur ücretleri SNGL Tur ücreti olarak tur fiyat tablosunda belirtilmiştir

Saatler hakkında detaylı bilgi, acentemiz tarafından sizlere verilecektir.